План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти.




1.Проведення діагностичної та профілактичної роботи з дітьми, розроблення механізму екстренного реагування на факти булінгу :

- анкетування учнів з метою виявлення проявів насильства.

- бесіди з учнями на тему: «Я - повноцінна особистість держави», «Життя без агресії», «Дізнайся про свої права та обов'язки» з метою формування прагнення учнів до ведення здорового способу життя; обізнаності учнів у негативізмі булінгу та його наслідків, попередження насильницької поведінки учнів

                                                         Класний керівник; один раз в місяць


- тренінги з учнями на тему на вибір: «Як я вмію стримувати негативні емоції. Профілактика проявів агресії», «Умій сказати НІ», «Ми проти насильства у школі», «Формування навичок комунікації», «Формування відповідальності щодо власної поведінки», «Ми - проти агресії». Організувати роботу «Скриньки довіри» як одного з механізмів повідомлення про випадки буллінгу у школі.

                                                        Класний керівник; один раз в семестр


- створення на базі школи алгоритму реагування на випадки насильства серед дітей: чіткий алгоритм можливих дій, відповідальності та компетенції вчителя, представників адміністрації, встановлення їх ролі та обсягу обов'язків у цьому алгоритмі.

                                                     Адміністрація школи; постійно

2.Ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян:

- розробка та використання в роботі соціально-психологічної служби школи «Пам'ятки школяру»

                                                     Класний керівник; постійно


- круглий стіл із застосуванням медіа-презентації з вчителями школи на тему:«Психолого-педагогічна робота з подолання булінгу в дитячому  віці».

                                                       Адміністрація школи

- розглянути на загальношкільних батьківських зборах питання «Як зупинити буллінг: поради для батьків. Відповідальність за буллінг»

                                                        Класний керівник; згідно плану школи


3.Провадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь:

- проводити тижні правових знань, зустрічей, круглих столів, годин відкритих думок, для неповнолітніх сектором превенцій Таращанського ВП Миронівського ВПГ НП в Київській області, спеціалістами правоохоронних та кримінальних відділів поліції, працівниками ЦСССДМ, службою у справах дітей та молоді, медичних установ на тему «Ми - за життя без насильства», «Права та обов'язки школярів» тощо.

                                             Адміністрація школи, класний керівник, дин раз в квартал


- виготовлення та розповсюдження учнями профілактичних та пропагандистських буклетів «Явище булінгу - руйнація суспільства».

                                                         Класний керівник; один раз в квартал

- створення інформаційних куточків для учнів із переліком організацій, до яких можна звернутися у ситуації насилля та правопорушень.

                                                       Адміністрація школи; постійно

- використовувати інтерактивні педагогічні технології, зокрема рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, робота в малих групах на уроках та в позакласній діяльності.

                                                       Адміністрація школи; постійно

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати