Козацькому роду нема переводу
"Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься в нас не тільки як народнорелігійне, а й національне свято. На Запоріжжі була церква святої Покрови, і запорозькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою.
Як відомо людина нерозривно пов'язана з минулим свого
народу, його історією, і сьогодні ми перегорнемо одну із сторінок нашого
славного минулого.
З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої
історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків
необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання
кращих традицій у сучасному нашому житті .
Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а вміло захищала себе від ворогів. Був час, коли всю нашу землю загарбали й поділили між собою сусідні держави. Нестерпно було жити українському народу в неволі. І почав він утікати в пониззя Дніпра, за пороги, де були дикі степи. Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої Дніпрової води, вони заснували Запорозьку Січ ."
Саме так почала свою розповідь вчителька, чим уявно перенесла юних другокласників у славну добу козацтва. Маленькі патріоти перевірили свої знання з даної теми у вікторині "Чи знаєш ти добу козацтва?".Презентували портрети і доповнили їх цікавими розповідями ( які підготували з допомогою вчителя) про видатних козаків : Байду Вишнивецького, Петра Сагайдачного та Павла Полуботка.По закінченню даного виховного заняття переглянули уривок фільму "Тарас Бульба".